Mobilní Rozhlas

Vítejte v systému Mobilní rozhlas Váš primátor Petr Měřínský

Přerov


Historie posledních obecních aktualit

 • systémová zpráva

  Čtyři školy nabízejí pronájem hřišť - 15.4.2019 14:08

  Pronajmout si školní hřiště v době, kdy jej nevyužívají k výuce školáci – to je už několik let běžná praxe přerovských základních škol Svisle, Trávník, Velká Dlážka a Želatovská, které mají ve svém areálu pěkná sportoviště. Radní města na svém posledním jednání odsouhlasili ceny za pronájem platné pro letošní sezónu.

  Od jara do podzimu nabízejí Přerovanům volnočasové využití hřiště na volejbal, florbal, fotbal, basketbal, nohejbal, tenis, beachvolejbal, minibasketbal, malou kopanou, streetball, házenou, softball - a pronajmout si zájemci mohou i atletickou dráhu. Ceny se pohybují od 100 do 160 korun za hodinu, děti do osmnácti let neplatí nic. Letos ale došlo u jedné ze škol k mírnému nárůstu ceny oproti loňsku. „Základní škola Svisle zvýšila cenu u pěti sportovních ploch – konkrétně u nohejbalového hřiště, tenisových kurtů, beachvolejbalu, minibasketbalu a malé kopané – kde teď budou zájemci platit 140 korun na hodinu, tedy o třicet korun víc, než vloni. Sjednotily se tím ceny na všech podobných sportovištích ostatních základních škol,“ řekl náměstek přerovského primátora Petr Kouba.

  Za posledních patnáct let investovalo město Přerov do oprav školních hřišť přes 70 milionů korun. V roce 2004 bylo jako první vlaštovka opraveno sportoviště u Základní školy Velká Dlážka, která za skoro 10 milionů korun získala hřiště na míčové hry, víceúčelové hřiště s tartanovým  povrchem včetně běžeckého  oválu a běžecké  rovinky. O rok později se za téměř 8 milionů korun opravilo hřiště u Základní školy Trávník, v roce 2008 prošlo rekonstrukcí za 20 milionů korun hřiště u Základní školy Svisle a za 6 milionů korun bylo vylepšeno sportoviště Základní školy Želatovská. Vloni získala Základní škola Želatovská hokejbalové hřiště, které stálo 4 a půl milionu korun – a zatím největší investice ve výši 23 milionů jde letos do Základní školy Za Mlýnem, kde se aktuálně buduje moderní sportoviště.

  Podívejte se, za jakou cenu je možné si hřiště u škol pronajmout.

 • systémová zpráva

  Blokové čištění 16.4. a 17.4. - 14.4.2019 10:37

  Ve středu 17. dubna proběhne blokové čištění v ulicích Čapka Drahlovského, Dr. Skaláka a Velké Novosady (před č.p. 9-13). Žádáme řidiče o odstavení vozů z těchto ulic.

 • systémová zpráva

  Týdenní kulturní přehled - 14.4.2019 10:00

  PONDĚLÍ 15. dubna 

  VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ S KRISTÝNOU JANÁČKOVOU – od 15 do 17 hod, Městská knihovna, (pobočka Palackého 1, Přerov).

  POVÍDÁNÍ O VELIKONOCÍCH – přednáší Mgr. Martina

 • systémová zpráva

  Porucha elektrického kabelového vedení - 12.4.2019 10:43

  Z důvodu rozsáhlé poruchy elektrického kabelového vedení ve dvoře u zadních vchodů na bří Hovůrkových č. 12, 14, 16, 18 a 20 budou čtyři svítidla do nutné výměny elektrického kabelového vedení mimo provoz. Předpokládaná doba zprovoznění je do konce měsíce května. Žádáme občany o porozumění a zvýšenou opatrnost při pohybu v těchto místech.

   

 • systémová zpráva

  Blokové čištění 16.4. a 17.4. - 12.4.2019 10:22

  V úterý 16. dubna proběhne blokové čištění v ulicích nám. T. G. Masaryka a Jateční (včetně parkovišť).  Žádáme řidiče o odstavení vozů z těchto ulic.

 • systémová zpráva

  Mimořádný výdej kompostu - 9.4.2019 10:49

  Pro velký zájem o kompost z řad občanů kompostárna v Žeravicích oznamuje, že výdej připraveného kompostu proběhne v úterý 9. dubna od 12 do 17 hodin.

  Kompost je možné získat po zaplacení manipulačního poplatku ve výši 150 Kč. Výdej je určen pouze pro občany města Přerova a místních částí.

  Bližší informace na tel. čísle 420 602 500 627.

 • systémová zpráva

  Bude se na Masarykově náměstí bruslit? O tom rozhodnou zastupitelé - 8.4.2019 17:34

  Už vloni měl Přerov našlápnuto k tomu, že v době vánočního programu bude mít na Masarykově náměstí kluziště. I když radní tuto myšlenku prosazovali, zastupitelé jejich návrh nakonec nepodpořili. Teď dostávají na stůl znovu návrh rady na pronájem mobilní ledové plochy, která by mohla zejména dětem zpestřit vánoční trhy.
  „Společnost RK Invest, která bude v Přerově už třetím rokem zajišťovat vánoční program, nás oslovila s nabídkou pořízení mobilního kluziště o rozměrech 10 krát 20 metrů. Pronájem na 49 dnů – včetně montáže, demontáže, dopravy, zázemí a provozování služby – by nás přišel na milion 800 tisíc korun,“ řekla náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová. Připomněla rovněž, že použitá technologie zaručuje vytvoření kvalitního ledu až do venkovní teploty plus 15 stupňů Celsia, takže i v případě „teplých Vánoc“ by návštěvníci o novou kratochvíli nepřišli. Bruslení by bylo pro veřejnost zdarma – a brusle tu mají být k zapůjčení za poplatek. „Firma RK Invest navíc přislíbila, že v případě schválení by přispěla částkou 300 tisíc korun, protože celkové náklady na pronájem byly vyčísleny na 2 miliony 100 tisíc korun,“ doplnila vedoucí Kanceláře primátora Daniela Novotná.
  Zastupitelé budou o návrhu hlasovat v úterý 30. dubna.

 • systémová zpráva

  Rybníky v Předmostí by mohly dostat hezčí tvář, změnit se má i jejich okolí - 8.4.2019 17:25

  Revitalizací soustavy rybníků v místní části Předmostí se zabývali na svém posledním jednání přerovští radní. Rozhodli o pořízení dvou samostatných projektových dokumentací, na základě nichž by bylo možné vylepšit stav místa. 
  „První se týká rekonstrukce chovného rybníku a rybochovných zařízení. Řešit má opravu cest na jižním a západním břehu a zpevnění těchto břehů, jejich ochranu proti bobrovi, odbahnění vodní plochy a celkové zpřírodnění,“ nastínil přerovský primátor Petr Měřínský. Druhý projekt se má zabývat přívodem nových zdrojů vody. Konkrétně se jedná o vybudování nového koryta Vinarského potoka v trase dlouhé asi 450 metrů, kterým by byla přiváděna voda do jednoho z rybníků.
  „O revitalizaci nás požádali členové Českého rybářského svazu, po vybudování by ale mělo místo sloužit všem Přerovanům jako pěkná odpočinková zóna,“ řekl primátorův náměstek Michal Zácha.

 • systémová zpráva

  Občané žádali výstavbu nových chodníků i silnice, radní nechali zpracovat studii - 8.4.2019 17:10

  Přerovské ulice Jarní a Hostýnská vznikly v letech 2009 až 2014 coby nová lokalita rodinného bydlení. K domům byly vybudovány chodníky – ty však nemají další návaznost, zejména pak na ulici Durychovu. Občané z této části Přerova proto žádali o výstavbu nové trasy pro pěší. Radní města už pověřili úředníky, aby nechali zpracovat dopravně-urbanistickou studii území.
  Projektant se musí vypořádat s tím, že v trase budoucího chodníku jsou vedeny inženýrské sítě, které by musely být eventuálně přeloženy – a kolizní místo představují i dva na sebe navazující sjezdy k rodinným domům, u nichž se z důvodu velkého sklonu předpokládá vychýlení chodníku do komunikace. Projekt má řešit i propojení Hostýnské ulice do ulice Lančíkových, která při výstavbě domů sloužila pro dovoz stavebního materiálu. „Rezidenti čtvrti tuto cestu stále využívají, a proto žádali město o výstavbu plnohodnotné obousměrné komunikace doplněné chodníkem. V tomto případě by ale muselo dojít k posouzení křížení stávajících sítí,“ vzpomněl přerovský primátor Petr Měřínský. 

 • systémová zpráva

  Týdenní kulturní přehled 8. - 14. 4. 2019 - 8.4.2019 15:50

  PONDĚLÍ 8. dubna

  RUKODĚLNÁ ČINNOST: DRÁTOVANÉ VELIKONOCE – v 10.15 hod., Centrum Sonus (Palackého 2833, Přerov)
  FILM LOVENÍ – komedie, romantický, v 17.30 hod., Kino Hvězda (Čechova 243, Přerov)
  FILM MY – thriller, horor, ve 20 hod., Kino Hvězda (Čechova 243, Přerov)

  ÚTERÝ 9. dubna

  LADISLAV ŠPAČEK: ETIKETA VE ZKRATCE – v 19.30 hod., Městský dům (Kratochvílova 1, Přerov)
  VIRTUÁLNÍ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU – videopřednáška pro studující seniory (jen pro již přihlášené studenty), učebna MěK, od 10 do 12 a od 13 do 15 hod., Městská knihovna (Žerotínovo nám. 36, Přerov)
  TVOŘIVÁ DÍLNA – mrkvový zajíc, v 16 hod., Městská knihovna (pobočka Lýsky)
  TVOŘIVÁ DÍLNA – velikonoční tvoření, v 16.30 hod., Městská knihovna (pobočka Vinary)
  VYCHÁZKA S NÁVŠTĚVOU SOLNÉ JESKYNĚ – sraz v 10.30 hod. na centru Sonus. Kapacita jeskyně je omezená, je potřeba se přihlásit u M. Krejčířové, tel.: 777 729 521. Vstupné 30,- Kč. Centrum Sonus (Palackého 2833, Přerov)
  ASIJSKÉ SRDCE: TÁDŽIKISTÁN A PAMÍR – cestovatelská beseda, v 19 hod., Base Camp (Kainarova 13a, Přerov)
  FILM TERORISTKA – BabyBio – komedie, drama, v 10 hod., Kino Hvězda (Čechova 243, Přerov)
  FILM ALITA: BOJOVÝ ANDĚL – Levné úterý – akční, dobrodružný, romantický, sci-fi, thriller, v 17.30 hod., Kino Hvězda (Čechova 243, Přerov)
  FILM SKLENĚNÝ POKOJ – drama, ve 20 hod., Kino Hvězda (Čechova 243, Přerov)

  STŘEDA 10. dubna

  KAVÁRNA PRO SENIORY: HAITI – Klára Löffelmanová, v 16 hod., Centrum Sonus (Palackého 2833, Přerov)
  FILM ŽENY V BĚHU – komedie, v 18 hod., Kino Hvězda (Čechova 243, Přerov)
  FILM CESTA VEDE DO TIBETU – Artkino – dokumentární, ve 20 hod., Kino Hvězda (Čechova 243, Přerov)

  ČTVRTEK 11. dubna

  „ŠEJDÍŘI A ŠIZUŇKOVÉ. STŘÍPKY Z HISTORIE FALŠOVÁNÍ POTRAVIN“ – vernisáž výstavy, slavnostní zámecká síň města Přerova, v 17 hod., Muzeum Komenského (Horní nám. 1, Přerov)
  PAVEL DOBEŠ – folkový koncert, v 19.30 hod., Klub Teplo (Horní nám. 9, Přerov)
  REFLEXNÍ TERAPIE JAKO ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL – přednáška Pavlíny Dočkalíkové, učebna MěK, v 17 hod., Městská knihovna (Žerotínovo nám. 36, Přerov)
  TVOŘIVÁ DÍLNA – slepička Kdákalka, v 16 hod., Městská knihovna (pobočka Čekyně)
  TVOŘIVÁ DÍLNA – zdobení velikonočních vajíček, v 17 hod., Městská knihovna (pobočka Henčlov)
  FILM BOHEMIAN RHAPSODY – Biosenior – životopisný, drama, hudební, v 10 hod., Kino Hvězda (Čechova 243, Přerov)
  FILM HELLBOY – akční, dobrodružný, fantasy, sci-fi, v 17.30 hod., Kino Hvězda (Čechova 243, Přerov)
  FILM HŘBITOV ZVÍŘÁTEK – horor, ve 20 hod., Kino Hvězda (Čechova 243, Přerov)

  PÁTEK 12. dubna

  HERNÍ KLUB – stolní a společenské hry, od 14 do 16 hod., Městská knihovna (pobočka v Předmostí, Hranická 14)
  X-BOX – oblíbené pohybové aktivity, půjčovna pro děti, od 14 do 16 hod., Městská knihovna (pobočka Palackého 1, Přerov)
  HERNÍ KLUB „HÁČKO“ – stolní a společenské hry, půjčovna pro děti, od 14 do 16 hod., Městská knihovna (pobočka Palackého 1, Přerov)
  STRAŠIDLÁCKÝ REJ – sraz strašidel a bubáků na Horním nám. Přerov, v 19.15 hod.
  FILM CAPTAIN MARVEL – akční, sci-fi, dobrodružný, v 17.30 hod., Kino Hvězda (Čechova 243, Přerov)
  FILM HŘBITOV ZVÍŘÁTEK – horor, ve 20 hod., Kino Hvězda (Čechova 243, Přerov)

  SOBOTA 13. dubna

  OTEVŘENÍ SEZÓNNÍ VÝSTAVY HÉFAISTOVY VAVŘÍNY – galerie na II. nádvoří, do 27.10., Hrad Helfštýn
  TVOŘIVÁ DÍLNA – jarní dekorace, v 17 hod., Městská knihovna (pobočka Dluhonice)
  BLEŠÍ TRHY – v 8 hod., Výstaviště (U Výstaviště 20, Přerov)
  PROSTĚ PÁRTY VOL. 3 – koncert, vystoupí Kowall Company, NSOS, ve 20 hod., Restaurace Pivovar (Komenského 35, Přerov)
  PŘEDNÁŠKA NA TÉMA „UČENÍ“ – přednáší David Maňur, v 15 hod., Centrum Agatsu Ryu (Velká Dlážka 6, Přerov)
  FILM VELKÉ DOBRODRUŽSTVÍ ČTYŘLÍSTKU – Bijásek – animovaný, rodinný, dobrodružný, v 15.30 hod., Kino Hvězda (Čechova 243, Přerov)
  FILM TERORISTKA – komedie, drama, v 18 hod., Kino Hvězda (Čechova 243, Přerov)
  FILM HELLBOY – akční, dobrodružný, fantasy, sci-fi, ve 20 hod., Kino Hvězda (Čechova 243, Přerov)

  NEDĚLE 14. dubna

  NEDĚLNÍ PARTY PŘI DECHOVCE – hraje Záhorská kapela, ve 13.30 hod., Městský dům (Kratochvílova 1, Přerov)
  GOSPELOVÉ BALADY – koncert ADD Gospel, v 18 hod., Sál Církve čs. Husitské (Havlíčkova 11, Přerov)
  VYNÁŠENÍ SMRTKY – průvod městem, v 10.30 hod., od Centra Cukrle na nám. TGM Přerov
  FILM DUMBO – Bijásek – animovaný, rodinný, v 15.30 hod., Kino Hvězda (Čechova 243, Přerov)
  FILM ZRODILA SE HVĚZDA – Biosenior – drama, hudební, romantický, v 17.30 hod., Kino Hvězda (Čechova 243, Přerov)
  FILM BOHEMIAN RHAPSODY – životopisný, hudební, romantický, ve 20 hod., Kino Hvězda (Čechova 243, Přerov)

  VÝSTAVY

  8.-12.4. VELIKONOČNÍ SALON – celotýdenní akce pro školy, školky a veřejnost. Od 8.30 do 11.30 a od 13 do 17 hod., Pátek do 12 hod., SVČ Atlas a Bios (Žižkova 12, Přerov)
  12.4.-27.10. ŠEJDÍŘI A ŠIZUŇKOVÉ – střípky z historie falšování potravin. Náhražky surovin, nižší váha, horší jakost, dvojí kvalita potravin – témata, při kterých často zaslechneme povzdech „To by se dřív stát nemohlo!“. Opravdu nemohlo? V rámci výstavy zhlédnete konkrétní příklady falšování potravin v historii. Na co všechno si kupující museli dávat pozor, ukázky dobových náhražek, a také například jak se máchali nepoctiví pekaři a řadu dalších zajímavostí. Muzeum Komenského (Horní nám. 1, Přerov)
  14.4.-27.10. HÉFAISTOVY VAVŘÍNY – výstava na II. nádvoří představí díla uplynulých ročníků mezinárodního setkání uměleckých kovářů Hefaiston. Prostor vyplní především díla oceněna mezinárodní porotou Hefaistonu v kategorii Demonstrované práce. Komorní plastiky doplní autorské fotografie zachycující vznik vybraných exponátů, plakáty, publikace a časopisy zaměřené na kovářské dění za helfštýnskými hradbami. Hrad Helfštýn
  do 28.4. VÝSTAVA OBRAZŮ IVY HÜTTNEROVÉ – obrázky z období 1. republiky s humorným pohledem na běžný život tehdejších lidí. Galerie města Přerova (Horní nám. 1, Přerov)
  do 30.4. POJĎ DO ŠKOLY BOŽENO… – výtvarné a audiovizuální práce žáků ZŠ B. Němcové vytvořené v rámci projektu Kreativní partnerství. Výstavní síň Pasáž (Kratochvílova 14, Přerov)
  do 30.4. AKCE KULAK – výstava archivních dokumentů na téma Perzekuce rolníků při kolektivizaci zemědělství na Přerovsku v 50. letech 20. století. Výstavní síň Pasáž (Kratochvílova 14, Přerov)
  do 16.6. UMĚNÍ ŽÍT – DANA HLOBILOVÁ – výstava zavede diváka do života významné přerovské umělkyně Dany Hlobilové a představí jak vývoj její tvorby, tak i její díla v celé šíři. Výstavu doplní životopis umělkyně a fotografie z jejího života. Muzeum Komenského (Horní nám. 1, Přerov)
  do 31.7. PŘEC MÉ SRDCE LÁSKOU HOŘÍ – výstava navazuje na výstavu Máj – Romek Hanzlík a představuje samu lásku v mnoha různých podobách, respektive její umělecké ztvárnění. V našem případě budou její různé podoby prezentovány prostřednictvím sbírkových předmětů MKP z oblasti uměleckého kovářství a výtvarného umění. K malým bonusům patří rovněž soubor zamilovaných pohlednic odeslaných svým protějškům během první třetiny 20. století (pohlednice budou doplněny citáty slavných osobností, aforismy, rčeními a příslovími). Muzeum Komenského (Horní nám. 1, Přerov)
  do 31.10. DRAVCI, SOKOLI A SOVY – výstava, Ornis (Bezručova 10, Přerov)

   

  Informace jsou aktuální k 8. 4. 2019. Změna programu vyhrazena.


Jaké zprávy můžete očekávat

Ještě nejste registrovaní do Mobilního Rozhlasu? Registrovat se